چگونه فقط از خشک کن لباسشویی استفاده کنیم ؟

ممکن است شرایطی پیش بیاید که شما خودتان لباسی را بشویید و برای خشک کردن آن نیاز به لباسشویی داشته باشید، در چنین حالتی فقط به دور خشک کن ماشین لباسشویی نیاز دارید. خشک‌کن لباسشویی از آن دسته مواردی ست که اگر بدون دانش و آگاهی بخواهید از آن استفاده کنید، هم احتمال آسیب به لباس‌هایتان وجود دارد هم ممکن است مصرف برق بالا برود. در این مطلب از نحوه استفاده از ماشین لباسشویی به طوری که فقط از خشک‌کن آن استفاده کنید را بیان می‌کنیم.

مرحله اول :

برچسب نحوه نگهداری لباسی که می‌خواهید آن را توسط خشک کن ماشین لباسشویی خشک کنید را بینید تا مطمئن شوید قابلیت خشک شدن در ماشین لباسشویی را دارد. لباس هایی که روی برچسبشان نوشته شده که در گرمای شدید خشک نشوند را توسط خشک کن ماشین لباسشویی خشک نکنید. برچسب نحوه نگهداری معمولا به داخل لباس‌ها دوخته می‌شود. در مورد لباس هایی که قابلیت خشک شدن در گرمای شدید را دارند، می‌توانید از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده کنید. توصیه می‌کنیم شستشو و خشک کردن لباس های ظریف با الیاف حساس را بهتر است به خشکشویی بسپارید.

توجه : لباس های زیر و همچنین لباس هایی که از جنس تور، ابریشم، پنبه (با درصد بالا) هستند را در خشک‌کن ماشین لباسشویی خشک نکنید.

مرحله دوم :

قبل از انداختن لباس، حوله یا دستمال خیس در ماشین لباسشویی برای استفاده از خشک کن، آنها را به خوبی بتکانید و اصطلاحا بچکانید تا آب لباس‌ها تا جای ممکن، از آنها خارج شود.

مرحله سوم :

به هیچ وجه لباس‌ها را به صورت مچاله در دیگ ماشین لباسشویی قرار ندهید مخصوصا هنگام استفاده از خشک‌کن لباسشویی. اگر لباس‌هایی که قصد خشک کردنشان را دارید بلند اند، حتما آنها را در مخزن لباسشویی به صورت پخش قرار دهید به طوری که در هم پیچیده نباشند. در غیر این صورت ممکن است لباس‌هایتان به خوبی خشک نشوند.

مرحله چهارم :

در استفاده از خشک کن لباسشویی، از پر کردن مخزن بپرهیزید تا لباس‌ها به خوبی خشک شوند و رطوبتی در آنها باقی نماند. موارد سنگین‌تر مانند ملحفه،حوله، پتو و… را نیز به تنهایی در ماشین لباسشویی بیندازید تا توسط خشک کن، خشک شوند. پر کردن مخزن لباسشویی علاوه بر کاهش کیفیت خشک شدن لباس‌ها، به خود دستگاه آسیب وارد می‌کند و خسارات مالی به بار می‌آورد.

مرحله پنجم :

ابتدا دمای مناسب را برای خشک‌کن ماشین لباسشویی تنظیم کنید. برای خشک کردن لباس های ظریف از دمای پایین‌تر و برای خشک کردن لباس های ضخیم‌تر مانند حوله، پتو، ملحفه و… از دمای بالاتر استفاده کنید.

حالا نوبت به تنظیمات لباسشویی می‌رسد. بسیاری از مدل های ماشین لباسشویی، دکمه یا تنظیم به خصوصی برای استفاده از خشک کن به تنهایی دارند. لباسشویی خود را بررسی کنید و ببینید که آیا یکی از کلمه‌ها روی آن موجود است یا خیر: Spin – Dry Only – Heat Setting – Dry
بسته به مدل ماشین لباسشویی، فعال کردن یکی از این دکمه‌ها چرخه خشک کن لباسشویی را به کار می‌اندازد. این دکمه را فشار دهید، یا نشان چرخنده روی دستگاه را بر روی این کلمه قرار دهید. حالا دکمه Start را بزنید. به همین سادگی، فرایند خشک شدن لباس در لباسشویی شما انجام می‌شود. در نهایت برای جلوگیری از چروک شدن، بلافاصله پس از اتمام کار خشک کن، لباس‌ها را خارج کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *