نحوه باز کردن قفل کودک لباسشویی بوش [همه مدل ها]

در حقیقت هدف از قرار دادن قفل کودک بر روی لباسشویی همانطور که از نام آن پیداست برای کودکان کنجکاوی است که معمولاً دوست دارند دکمه های لباسشویی را بفشارند و این موضوع زمانی لباسشویی در حین کار است باعث به هم خوردن برنامه شستشوی مورد نظر می شود و تکرار آن می تواند کلافه کننده شود. وقتی که قفل کودک فعال می شود علامت کلید و یا علامت CL بر روی صفحه نمایش لباسشویی شما نمایش داده می شود و همه دکمه های لباسشویی غیر فعال می شوند. خیلی از استفاده کنندگان نمی دانند که هنگام فعال شدن قفل کودک لباسشویی بوش،چگونه باید آن را غیرفعال کنند و این از جمله مشکلاتی است که باعث می‌شود فرد نتواند از لباسشویی خود استفاده کند اما غیر فعال کردن آن به راحتی قابل انجام است. بسته به مدل لباسشویی بوش روش های مختلفی وجود دارد که می توان برای باز کردن قفل کودک اقدام نمود. برای فعال یا غیرفعال کردن قفل کودک می توانید به دفترچه راهنمای لباسشویی بوش خود مراجعه کنید اما اگر فرصت این کار را ندارید و یا دفترچه راهنما را به هرعلتی در اختیار ندارید و یا آن را گم کرده‌اید، پیشنهاد می کنیم حتما این مقاله را مطالعه نمایید و بر حسب مدل لباسشویی خود از یکی از روش های گفته شده برای غیر فعال کردن قفل کودک لباسشویی بوش خود اقدام نمایید.

نحوه فعال یا غیرفعال کردن قفل کودک لباسشویی بوش سری های WAB یا MAXX 6

برای فعال کردن قفل کودک لباسشویی بوش 6 کیلویی یا مدل های WAB کافی است دکمه استارت را فشار دهید و به مدت پنج ثانیه آن نگه دارید تا قفل کودک لباسشویی شما فعال شود. هنگامی که قفل کودک فعال می شود، شما بر روی  صفحه نمایش لباسشویی خود علامت کلید را مشاهده می کنید.

 برای غیر فعال کردن یا باز کردن قفل کودک لباسشویی ۶ کیلویی خود نیز کافیست همین عملیات را مجدداً تکرار نمایید. یعنی زمانی که قفل کودک لباسشویی شما فعال است دکمه استارت را بفشارید و به مدت ۵ ثانیه نگه دارید تا قفل کودک غیر فعال شود.

نحوه فعال یا غیرفعال کردن قفل کودک لباسشویی بوش سری های WAB یا MAXX 6

برای فعال کردن قفل کودک لباسشویی بوش سری 4 یا مدل های WAN کافی است دکمه های “RPM” و “Finished” را فشار دهید و به مدت 3 ثانیه نگه دارید تا صدای بیپ را بشنوید و به این ترتیب قفل کودک لباسشویی شما فعال شود. در این مدل ها نیز هنگامی که قفل کودک فعال می شود، شما بر روی صفحه نمایش لباسشویی خود علامت کلید را مشاهده می کنید.

 برای غیر فعال کردن قفل کودک لباسشویی های سری 4 خود نیز کافیست همین عملیات را مجدداً تکرار نمایید. یعنی زمانی که قفل کودک لباسشویی شما فعال است دکمه های “RPM” و “Finished” را فشار دهید و به مدت 3 ثانیه نگه دارید تا صدای بیپ را بشنوید و قفل کودک باز شود.

نحوه فعال یا غیرفعال کردن قفل کودک لباسشویی بوش سری های WAP یا WAQ

برای فعال کردن قفل کودک لباسشویی بوش مدل های WAP و WAQ کافی است دکمه استارت را فشار دهید و به مدت پنج ثانیه آن نگه دارید تا قفل کودک لباسشویی شما فعال شود. هنگامی که قفل کودک فعال می شود، شما بر روی  صفحه نمایش لباسشویی خود علامت CL را مشاهده می کنید.

نکته : در برخی از لباسشویی های بوش مدل WAQ که صفحه نمایش بزرگ تری دارند، هنگام فعال شدن قفل کودک علامت کلید نمایش داده می شود.

 برای باز کردن قفل کودک لباسشویی مدل های WAP و WAQ خود نیز کافیست همین عملیات را مجدداً تکرار نمایید. یعنی زمانی که قفل کودک لباسشویی شما فعال است دکمه استارت را بفشارید و به مدت ۵ ثانیه نگه دارید تا قفل کودک غیر فعال شود.

نحوه فعال یا غیرفعال کردن قفل کودک لباسشویی بوش در برخی از مدل های WAT یا سری 6

طراحی این مدل لباسشویی ها شبیه به مدل های WAN است و ظرفیت آن ها اندکی بیش از 9 کیلوگرم است. برای فعال کردن قفل کودک لباسشویی بوش سری 6 یا مدل های WAT کافی است دکمه های “RPM” و “Finished” را فشار دهید و به مدت 3 ثانیه نگه دارید تا صدای بیپ را بشنوید و به این ترتیب قفل کودک لباسشویی شما فعال شود. در این مدل ها نیز هنگامی که قفل کودک فعال می شود، شما بر روی صفحه نمایش لباسشویی خود علامت کلید را مشاهده می کنید.

 برای غیر فعال کردن قفل کودک لباسشویی های سری 6 خود نیز کافیست همین عملیات را مجدداً تکرار نمایید. یعنی زمانی که قفل کودک لباسشویی شما فعال است دکمه های “RPM” و “Finished” را فشار دهید و به مدت 3 ثانیه نگه دارید تا صدای بیپ را بشنوید و قفل کودک غیر فعال شود.

نحوه فعال یا غیرفعال کردن قفل کودک لباسشویی بوش در برخی دیگر از مدل های سری 6 یا I-DOS

روش فعال کردن و غیر فعال کردن قفل کودک لباسشویی بوش در برخی دیگر از مدل های سری 6 و i-dos بسیار ساده تراست. در این مدل ها بر روی صفحه نمایش لمسی لباسشویی دکمه قفل کودک با آیکن کلید وجود دارد که برای فعال کردن آن کافی است دکمه را به مدت ۳ ثانیه فشار دهید تا علامت کلید بر روی صفحه نمایش ظاهر شود و قفل کودک فعال شود.

برای فعال کردن آن نیز کافی است همان دکمه را مجددا به مدت ۳ ثانیه فشار دهید تا علامت کلید از روی صفحه نمایش پاک شود و قفل کودک غیر فعال شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *